Daňové poradenství

Daňové poradenství je poskytováno veškerým klientům – fyzickým i právnickým osobám, prostřednictvím zkušeného daňového poradce, který je zapsán v registru Komory daňových poradců České republiky. V dnešní době je daňové poradenství poskytováno hlavně prostřednictvím jednotlivých daňových poradců, za kterými stojí nějaká společnost – téměř vždy se jedná o společnosti buď se specializující jen na daňové poradenství, nebo společnosti poskytující kompletní služby v oblasti poradenství, například i toho personálního.

Pokud jde o odpovědnost za škodu, tu v tomto případě – v případě, že bude rada špatně nebo nekompetentně neposkytnuta, nese daňový poradce. Klient si ale vždy musí dát pozor, aby součástí smlouvy, kde jsou mimo jiné uvedeny i veškeré poplatky za služby a odměny, byla dodána i smlouva o pojištění odpovědnosti za škodu. Jen v tomto případě je totiž klient naprosto chráněn.

Každý daňový poradce musí být řádně pojištěn, to ostatně sleduje a pevně eviduje i Komora daňových poradců. Působení a práce daňových poradců je velmi rozsáhlá a firmy mají pro své stávající i budoucí klienty připraveny různé balíčky, kde jsou zahrnuty některé služby od vedení kompletního firemního účetnictví až po řešení daňových přiznání nebo zastupování firmy v oblasti kontrol úřadů. Co vám tedy může daňový poradce nabídnout z hlediska svých služeb?

  • zastupování při daňových kontrolách 
  • řešení sporů s finančními úřady a dalšími úřady 
  • kompletní poradenství v oblasti daňové správy 
  • zpracovávání daňových přiznání 
  • vedení účetnictví 
  • posudky daňových dopadů

Daňové poradenství pochopitelně není poskytováno jen firmám, ale i jednotlivcům. Například osobám samostatně výdělečně činným, kteří si na konci zdaňovacího období nevědí rady s podáním daňového přiznání. Svěřením celé věci do rukou daňového poradce sice zaplatí klient částku navíc, zato mu odpadají veškeré starosti.

 

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Profesionální poradenství a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.