Manažerský koučink

Aby člověk dokázal dosáhnout ne dobrých, ale skvělých výsledků ve své profesi je pochopitelně potřeba jistých znalostí a dovedností. Někteří manažeři mají už sami o sobě velmi dobré předpoklady nejen pro vedení týmu, ale pro konkrétní manažerskou činnost.

Zkrátka a dobře, někteří koučink nepotřebují, bylo jim od přírody dáno talentu. Jsou ale i tací manažeři, kteří jsou ve svém oboru dobří, ale potřebovali by trošku popostrčit například ve vedení týmu nebo ve zvládání stresu, protože co si budeme povídat, práce to není jednoduchá a pracovní doba rozhodně nekončí po dobrém obědě s příjemnými kolegy.

Práce je to mnohdy náročná, a pokud se k tomu přidá ještě vypjaté prostředí a atmosféra, práce se pro manažera stává dvakrát tak vyčerpávající.

Manažerské koučování se stalo v poslední době velmi vyhledávanou nabídkou na trhu. Není se čemu divit, protože manažeři často nedokáží ani po příchodu domů z práce tak zvaně vypnout, aniž by nebyli zatěžováni starostmi z práce a pracovní komunity – dvojnásobek to platí ve velkých firmám, kde má manažer řadu povinností a zodpovědnosti. Koučink je vyhledáván i z hlediska maximálního využití svých znalostí a dovedností, přičemž se uplatňuje i u celých skupin, jednotlivých týmů, které pracují na společných projektech.

Co vám může manažerský koučink přinést?

  • jednodušší rozhodování ve vypjatých situacích 
  • pozvednutí inovace a kreativity 
  • schopnost velmi rychlých reakcí na kladné i záporné zprávy 
  • zvládání stresu 
  • podpora týmu 
  • rozdělení pracovního a osobního života 

 

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Kurzy pro manažery a označen , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.