Manažerské kurzy asertivita

Být dobrým manažerem není nic jednoduchého. Této profesi se na 100% naučí jen minimum lidí a většina dobrých manažerů má zkrátka a dobře vynikající vlohy k tomu, aby mohli tuto funkci plně vykonávat s ohledem i na osobní život a velké množství stresu. Jedním ze základních úkolů dobrého manažera je schopnost umět dobře a po správné cestě vést svůj vlastní tým lidí. Co jiný člověk, to jiná osobnost a povaha. S některými lidmi je zkrátka horší vyjít, i když jsou špičkovými a prakticky nenahraditelnými zaměstnanci, mnohdy zastávají práci i za dva. Asertivita je přitom druh schopnosti a dovednosti, kterou nedisponuje každý manažer, ale měl by.

Jak se tedy naučit asertivnímu chování? Naučit se správně ovládat asertivní chování je velmi složité, zvlášť pro ty, kdo tuto dovednost prostě nemají v krvi. Jde o schopnost, kdy si je jedinec vědom svého vlastního názoru a za ním si stojí. Navíc je schopen názor dobře podat a především jej v kolektivu lidí prosadit, aniž by příliš manipuloval se svým okolím. Pokud jste právě nabili dojmu, že člověk asertivní je ten, který vám bude svůj názor vnucovat, jste na omylu. Asertivní člověk je ten, který vám svůj názor přednese takovým způsobem, abyste snadno došli k takovému názoru, že je to názor nebo nápad správný. Asertivní člověk přitom na svém nápadu nebo názoru vytrvale pracuje a postupně jej vede k dokonalosti a to bez toho, aniž by u toho projevoval příliš moc emocí.

Právě emoce jsou častým kamenem úrazu některých vrcholných manažerů, kteří jsou například cholerici a těžko zvládají odpor nebo nesdílnost svého názoru či nápadu. Asertivní člověk totiž dokáže přijmout i názor váš a dokáže s ním nějak naložit, aby jej patřičně využil.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Kurzy pro manažery a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.